
БУР після 24 лютого
Вісім років тому з’явився БУР. Це була реакція Української освітньої платформи (тоді "Львівська освітня фундація") на початок російсько-української війни. Ми поїхали допомогти жителям звільненого з-під російської окупації Краматорська відбудувати їхні помешкання.
Тоді це була волонтерська акція без назви та довгострокових планів.
Тепер це повноцінна волонтерська програма, де будівництво – тільки один з елементів діяльності. Нашим завданням за ці вісім років був розвиток молоді та спроможності локальних спільнот. Наші волонтери починали розвивати локальні БУР осередки, а ми поступово масштабувалися. 2022 рік мав стати рекордним за кількістю БУР таборів.
***
Що сталося 24 лютого? – Ми усвідомили, що через вісім років від початку війни нам знову треба швидко приймати рішення і реагувати.

БУР має широку мережу волонтерів і волонтерських спільнот, це – осередки, кемп-лідери, амбасадори, громади, БУРдрузі, ментори та менті. Підтримка людей з нашої спільноти є важливою складовою діяльності БУРу під час війни. Ми зібрали запити про допомогу та пропозиції допомогти: когось скеровували на волонтерство, комусь надсилали гуманітарну чи фінансову допомогу.
БУР осередки
За кілька років діяльності нам вдалося сформувати БУР осередки в різних містах України. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну деякі з осередків спрямували сили на допомогу армії і мешканцям прифронтових територій.

БУР Харків. Осередок збирає кошти на лікарські препарати для харків'ян, організовує закупівлю в Полтаві і доставку до Харкова. Вдалося опрацювати 23 запити: літнім людям та людям з інвалідністю.
БУР Львів. Осередок спрямував зусилля на залучення волонтерів Львівської області та забезпечення можливості допомогти тим, хто допомагає іншим. Команда включена в координаційну роботу центрального волонтерського штабу Львова.
БУР Запоріжжя. Волонтери Ілля Бовсунковський та Руслан Б. координують діяльність центрального штабу гуманітарної допомоги в Запоріжжі, забезпечуючи ЗСУ військовою амуніцією, а населені пункти, з якими складне сполучення – продуктами та медикаментами.
БУР Чернігів. Учасники команди Ярослав Одуло пішов в тероборону, а Марія Кудін активно волонтерить в місті.
БУР Закарпаття. Волонтерка Емілія Бровді займається підтримкою закарпатських військових.
БУР Одеса. Волонтерка Раїса Краєва допомагає нам в координуванні опорної точки.
Евакуація
Ми регулярно займаємося доставкою гуманітарної допомоги, а, повертаючись, можемо евакуювати певну кількість людей. Зазвичай допомагаємо людям дістатися до вокзалу або скеровуємо до перевізників. За цей час вдалося евакуювати людей з Києва, Харкова та Дніпра.

17 березня евакуювали 211 жінок та дітей з Краматорська. Для здійснення евакуації задіяли 7 великих підприємств. Жінки та діти дісталися до Львова, а звідти, завдяки допомозі польської логістичної компанії (анонімно), організували автобуси до Німеччини. Наші волонтери зустрічали людей на вокзалі, пригощали їжею та гарячим чаєм, розсадили по автобусах, дали в дорогу перекус.
Амуніція
БУР передав на передову 11 машин, 330 комплектів бронежилетів/касок, 20 тепловізорів і 1 квадрокоптер. Відправили 500 літрів дизелю в Харків. Ще 560 рацій, 200 комплектів бронежилетів/касок і два квадрокоптери в дорозі. Зібрали 50 450 грн + дрон + 1500 $ для “Повернись живим”.

Ментори та менті
Нашій менторці Регіні вдалося виїхати разом з мамою з Харкова до Львова, де “Українська освітня платформа” допомогла їм знайти прихисток.
Одна з наших менторок, Владислава, шукала можливість передати гуманітарну допомогу в Харківську область. Їм вдалося знайти водія у Волинській області, готового їхати в Харківську, залишалося знайти гуманітарну допомогу. Ми сконтактували її з нашим іншим ментором, Юрієм, який координує волонтерський штаб у Луцьку. Хоч ми не маємо великого ресурсу, щоб допомогти кожному, у нас є велика потужна спільнота і в потрібний момент ми можемо зв’язати людей між собою. Наша спільнота дуже активна: хтось організував потужні волонтерські штаби в своєму місті, хтось приймає біженців або долучився до волонтерства в інших організаціях.

Амбасадори
Більшість учасників нашої програми “Амбасадори” задіяні у волонтерстві. Велика кількість волонтерів допомагає в пунктах гуманітарної допомоги: приймають, сортують та відправляють на гарячі точки. Деякі волонтери допомагають з евакуацією та поселенням людей, що прибули в безпечніші місця із зони активних бойових дій. Амбасадор Любомир доєднався до лав Збройних Сил України, а Олександр – до Територіальної Оборони свого міста.
БУРдрузі
Більшість наших БУРдрузів залучені до волонтерства, деякі вступили до лав ЗСУ, хтось закордоном, хтось в Україні, але всі знаходять як бути корисними там, де вони є.
Наш БУРдруг та волонтер з Білорусі розповів про настрої в своїй країні:
“Настроі ў Беларусі я ведаю толькі ад знаёмых - з 2020 я жыву ў Кіеве і вяртацца ў Беларусь, нажаль, не магу. Амаль усе хлопцы якіх я ведаю ў Беларусі на мінулым тыдні выехалі хто куды за кардон, каб не патрапіць пад мабілізацыю, бо ваяваць з украінцамі дакладна ніхто не хоча. Некаторыя мае знаёмыя хадзілі на пратэсты супраць вайны, але ў асноўным хто мог пратэставаць альбо ўжо у турме, альбо даўно выехалі за мяжу як і я. Большасць разумее трагічнасць сітуацыі, разумее нашу віну і адказнасць, але не можа зрабіць нічога. Ёсць і такія хто нічога не разумее, але іх менш.Што да мяне асабіста, то я нажаль выехаў за мяжу часова, таму так, я ў бяспецы. Спрабую быць карысным хаця б тут. Спадзяюся, што змагу вярнуцца, што мяне пусцяць назад…” Готовий допомагати БУРу.
Партнерства
За цей час нам вдалося поновити партнерство з багатьма організаціями. Те, як театр формує і передає величезну кількість аптечок, студенти думають про комфортне облаштування укриттів, а пошта всі сили спрямовує на доставку і розповсюдження гуманітарної допомоги – страшенно надихає! Мати таких партнерів – щастя.
УАЛ – напрямок облаштування укриттів. ПЛАСТ, Нова Пошта – логістика. Ѓорґани – туристичне спорядження. Dnipro-M – інструменти за знижками. Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької – аптечки. #TechForUkraine – освоєння сервісу Monday.com для CRM бази та менеджменту завдань.
Польська організація “Gremi Personal” купила та передала дрон, який ми передали людині з нашої спільноти для розвідки на передову.Закупили 11 машин та передали для логістичних потреб наших волонтерів та партнерів на місцях в Києві, Харкові, Дніпрі
Дякуємо за довіру!

***
Цінуємо нашу команду!
Цінуємо нашу спільноту!
Разом зможемо все!
#стоїмо