Дарія Семеняк

З БУРом Дарія познайомилася під час навчання в Українській академії лідерства (залінкувати) і відразу після закінчення навчання поїхала на БУР табір на Луганщину. Поговорили про волонтерство на БУРі і не тільки під час повномасштабної війни.

Україна для мене ー це Батьківщина, рідний дім, тому після 2014 року вона має для мене особливу, велику цінність. Через це я й захотіла поїхати на довгострокове волонтерство

Після БУР табору Дарія взяла участь у програмі довгострокового волонтерства в місті Сватове на Луганщині. Під час програми зіштовхнулася з викликами у взаємодії з громадою, але водночас розбіжність у поглядах допомагала їй в досягненні спільної цілі – розвитку молодіжної політики.

“Є велика потреба у розвитку привабливості міст для молоді. Мені особливо хотілось показати, що молоді люди можуть самі створювати для себе можливості і це – простіше, ніж їм здається”

Дарія навчається на політології в Києво-Могилянській академії, регулярно волонтерить в організації “СОС дитячі містечка України” і поміж цим встигає приїхати на БУР табір – нещодавно ми разом облаштовували гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб.


Життя під час війни

Війна торкнулась Дарії та її сім'ї у 2014 році в Сімферополі, проте цього року 24 лютого знову зачепила дівчину в Києві. Вона переїхала тимчасово до Рівного, волонтерила там і з болем у серці спостерігала, як її улюблений Схід руйнують, як захоплюють міста й селища, з якими у неї пов'язано так багато емоцій і спогадів.

“24 лютого війна безпосередньо зачепила кожного з нас, кожного українця, який прокинувся о 5 ранку від вибухів. І саме ця точка відліку надважлива для України. Зараз справді кожен виборює нашу свободу й незалежність. Я так захоплююся українцями та українками, всіма, хто волонтерить, хто робить щось, щоб наблизити нашу перемогу, а особливо пишаюся хлопцями й дівчатами на передовій”.

На власному досвіді Дарія знає, як це – переїжджати зі Східних і Південних регіонів, як це – тікати з рідного дому не за власним бажанням, а під обстрілами, через репресії. А завдяки БУР таборам ми, і Дарія зокрема, маємо можливість створити й облаштувати комфортні умови для проживання людей, що втратили свої домівки і таким чином допомогти їм почати будувати своє життя знову.

після війни я …

"поїду додому, нарешті побачу й обійму батьків і додому туди, де майорітиме український прапор. А потім – їсти кавуни у Херсон. Ну і, звісно, поїду відновлювати мій Схід. Хочу, аби там знову вирувало життя і щоб, нарешті вже піднялись українські сонця"

Авторка, інтерв'юерка, транскрибаторка: Емілія Бровді
Редакторка: Марія Шененко

інші новини

Таборовий відділ на БУР-таборі. Три неймовірні історії
Таборовий відділ на БУР-таборі. Три неймовірні історії

Другий заїзд БУР-табору в Макарові особливий, бо на ньому всі ролі перемішались. Ті, хто їздив на БУР-табори під гордими назвами “кемп-лідери”, “адміністратори”, “майстри” стали звичайними волонтерами, а їхні ролі зайняли представники таборового відділу з офісу БУР. А все для того, щоб повернувшись до витоків, ті, хто менеджерить табори, змогли знов проникнутись його атмосферою, побачити най-найдрібніші […]

burchyk
burchyk
15.03.2023
“БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір”
“БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір”

Новим героєм рубрики #БУР_ний відгук став Богдан з Полтави, волонтер локальних волонтерських активностей та БУР-таборів, учасник програми менторства, хлопець, який долучив до волонтерства в БУРі свою сім’ю. Давай знайомитися! Скільки тобі років, чим займаєшся, звідки ти? Мене звати Богдан, мені 19, навчаюся в КПІ, я майбутній інженер-конструктор машинобудування, родом з Полтави. Чи волонтерив до БУРу? […]

burchyk
burchyk
19.01.2023
Три історії з довгострокового волонтерства
Три історії з довгострокового волонтерства

Привіт, читачу! Ми в БУР створюємо нову рубрику #бурний_відгук, де волонтери та учасники програм БУР будуть ділитися з тобою своїми враженнями та досвідом. Цього разу свої історії розповіли три волонтерки, які розвивають громади та себе завдяки 3-місячній програмі довгострокового волонтерства від БУР. Програма довгострокового волонтерства виникла в 2021 році з ідеї взаємного розвитку і підсилення […]

burchyk
burchyk
24.12.2022