“БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір”

Новим героєм рубрики #БУР_ний відгук став Богдан з Полтави, волонтер локальних волонтерських активностей та БУР-таборів, учасник програми менторства, хлопець, який долучив до волонтерства в БУРі свою сім'ю.

Богдан на таборі в Полтаві

Давай знайомитися! Скільки тобі років, чим займаєшся, звідки ти?

Мене звати Богдан, мені 19, навчаюся в КПІ, я майбутній інженер-конструктор машинобудування, родом з Полтави.

Чи волонтерив до БУРу?

Це волонтерством важко назвати. Щось в стилі: "В школі сказали принести кілограм гречки для собак". Або збирав пляшки у парках на локальних еко-акціях.

Богдан на таборі в Полтаві

Ти долучив до активностей БУРу свою родину. Як з'явилася ідея закликати рідних, чи треба було їх переконувати, які у них враження після участі?

Так, долучив рідну сестру, маму, батька та п’ятиюрідну сестру. 

Тато спочатку був скептично налаштований. Питав щось на кшталт: "Богдане, нащо воно тобі впало, коли ти можеш побути вдома, відпочити". А я кажу: "Ну мені нравиться, як люди суєтяться, бігають…"

Мама погодилася одразу. Вона зацікавилася БУРом ще, коли я був менті. Казала, що якби була молодша, то і до табору би доєдналася. Волонтеркою на таборі побувала навіть моя п’ятиюрідна сестра. Якось забігаю до бабці в гості, а вона мені каже: “Вгадай, хто прийде на БУР-табір?! Твоя п’ятиюрідна сестра Настя!” Дуже мене потішила ця історія.

Богдан на таборі в Полтаві

Чим є для тебе БУР?

Для мене БУР – це про спільноту. Так вийшло, що я довго навчався онлайн, ще з часів ковіду. Потім вступив в університет у Києві, та втратив свою стару Полтавську тусовку. Бракувало спілкування, спільноти. Вже в Києві від УАЛівців дізнався про БУР. Пам'ятаю, мені тоді сказав друг: "Не був на БУРі – життя не бачив". Переше моє знайомство з БУРом відбулося на БУРчику, там я зустрів чудових людей, активних, не байдужих. Вони ж мене "затягували" далі на табір. В лютому почалася війна, я став волонтерити активніше. І коли на роботі мав відпустку, поїхав в Дрогобич на табір. 

Чи змінив щось у твоєму житті або в тобі особисто БУР?

Я став активнішим, сміливішим, не відчуваю більше бар’єрів у комунікації з іншими. Зрозумів, що можу значно більше, ніж думав колись. Також зрозумів, що можу швидко вчитися, але поки це не стосується шпаклювання, та я думаю, все ще попереду. І це опаную.

Опиши БУР кількома словами, які перші асоціації виникають?

БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір

Богдан на таборі в Полтаві

Яку Україну будуєш ти? Що хотів би в ній бачити?

Хочу, аби моя рідна Полтавщина повернула давню славу культурного центру України.

Мрію про відкриття в Полтаві осередку БУРу. Мене бісить, і нерідко аж коробить, що нинішня Полтавщина – це дуже пасивний регіон. Усі наші сусідні області більш активні, а ми наче цілими днями копаємо бульбу, таке складається враження.

Я хочу, аби люди дізналися про те, що таке Полтава, аби до нас приїздили та знайомилися з місцевими традиціями, які, через відсутність до них інтересу, занепадають. Наприклад, колядування. Коли я був малим, у нас колядувало пів села, зараз колядує до десяти людей. 

Як було би гарно, якби вулиці Полтави стали впізнаваними, аби люди знали, що тут був Куліш, тут був Шевченко, а там був Котляревський. В нашому місті свого часу побувала та активно діяла майже вся українська інтелігенція 19 століття. Я дуже хочу, аби Полтавщина знову розквітла. Бо ми того варті, от побачите!

Над матеріалом працювали:

Інтерв'юерка та редакторка:

Гуцук Олеся

Графічна дизайнерка:

Катерина Полях

Фотограф:

Денис Кондратюк

інші новини

Таборовий відділ на БУР-таборі. Три неймовірні історії
Таборовий відділ на БУР-таборі. Три неймовірні історії

Другий заїзд БУР-табору в Макарові особливий, бо на ньому всі ролі перемішались. Ті, хто їздив на БУР-табори під гордими назвами “кемп-лідери”, “адміністратори”, “майстри” стали звичайними волонтерами, а їхні ролі зайняли представники таборового відділу з офісу БУР. А все для того, щоб повернувшись до витоків, ті, хто менеджерить табори, змогли знов проникнутись його атмосферою, побачити най-найдрібніші […]

burchyk
burchyk
15.03.2023
“БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір”
“БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір”

Новим героєм рубрики #БУР_ний відгук став Богдан з Полтави, волонтер локальних волонтерських активностей та БУР-таборів, учасник програми менторства, хлопець, який долучив до волонтерства в БУРі свою сім’ю. Давай знайомитися! Скільки тобі років, чим займаєшся, звідки ти? Мене звати Богдан, мені 19, навчаюся в КПІ, я майбутній інженер-конструктор машинобудування, родом з Полтави. Чи волонтерив до БУРу? […]

burchyk
burchyk
19.01.2023
Три історії з довгострокового волонтерства
Три історії з довгострокового волонтерства

Привіт, читачу! Ми в БУР створюємо нову рубрику #бурний_відгук, де волонтери та учасники програм БУР будуть ділитися з тобою своїми враженнями та досвідом. Цього разу свої історії розповіли три волонтерки, які розвивають громади та себе завдяки 3-місячній програмі довгострокового волонтерства від БУР. Програма довгострокового волонтерства виникла в 2021 році з ідеї взаємного розвитку і підсилення […]

burchyk
burchyk
24.12.2022