Андрій Кузьмяк про програму менторства

Андрій познайомився з БУРом, навчаючись в Українському католицькому університеті. Потім взяв участь у БУР таборі в Заліщиках та Малині і зрозумів, що хоче продовжувати розвиватися у нашій спільноті.
Упродовж чотирьох років роботи в нашій команді, Андрій розвивав освітні проєкти, а влітку почав координувати програму менторства. Менторство – новий, але актуальний в Україні інструмент розбудови громадянського суспільства. Зараз наша спільнота налічує близько 300 учасників та учасниць – це люди з всіх регіонів України віком від 15 до 58 років, з різним життєвим і професійним досвідом.

Що зараз із програмою менторства?

З початком повномасштабного російського вторгнення ми змушені були призупинити програму. Практично всі учасники, які подалися на програму взимку, впродовж перших місяців війни активно волонтерили для забезпечення військових і гуманітарних потреб, тому рішення про відновлення програми доводилося відтерміновувати. Але після того, як війна ввійшла в більш стабільну фазу і почали з’являтися перші ознаки втоми у волонтерських середовищах, ми зрозуміли, що менторська підтримка може бути інструментом поновлення внутрішнього ресурсу. Тому вирішили почати третій сезон програми менторства.

Менторство передбачає парну роботу – менті працює у парі з ментором або менторкою. Про кількість, тривалість та формат зустрічей учасники домовляються індивідуально в парі. Команда БУР забезпечує технічний і методологічний супровід учасників, а методологічною роботою вже майже два роки займається експертка з розвитку менторських спільнот Анна Уварова, одна із засновниць Центр інноваційної освіти "Про.Світ".

Моє найголовніше відкриття в часі координування програми менторства БУР – це сила і швидкість, з якою незнайомі люди починають вибудовувати коло довіри і вливатися у спільноту активних будівничих країни. 

Ментор_ка – людина, яка готова підставити плече, вислухати, поставити правильні питання, поділитися досвідом вирішення кризових ситуацій. Багато хто з нас має таких людей у житті, але формалізоване менторство може зробити цей інструмент ефективнішим, завдяки усвідомленому підходу у роботі між ментор_к_ами та менті.

Ключовим словом, яке описує інструмент менторства є підтримка. Ми всі її потребуємо на різних етапах життя, а в часі війни така підтримка – це справа життя і смерті.

Я ніколи не був в Маріуполі. Після перемоги обов'язково проведемо спільну зустріч учасників менторської програми БУР на березі Азову.

Взимку на програму подали заявки відразу 4 ментори з Маріуполя і близько десяти учасників з інших тимчасово окупованих регіонів. Після звільнення цих територій ми обов'язково зберемося на наші традиційні випускні зустрічі в одному із міст, які прийняли головний удар в протистоянні з росією.

інші новини

Закохана у волонтерство: Історія про шлях Ангеліни та її кота Фіделя у БУР
Закохана у волонтерство: Історія про шлях Ангеліни та її кота Фіделя у БУР

Ангеліна пройшла через 11 таборів минулого сезону, 8 з яких вона провела як кемп — лідерка. В цій статті ми розповімо більше про її враження та підхід до волонтерства, що надихає. “Відкрила для себе те, що я легко можу працювати абсолютно з різними людьми. Кожен раз це маленький виклик — підбурити волонтерів та волонтерок до […]

Tanet
Tanet
04.11.2023
Командне рішення без бійки й заспокійливих
Командне рішення без бійки й заспокійливих

Іноді у житті нам доводиться зіштовхуватися з ситуаціями, коли потрібно прийняти колективне рішення. Будь то вибір події для відпустки, організація події або спільного проєкту, чи розв’язання інших проблем – всі ці ситуації мають щось спільне: потребу вибору. Але часто це може бути випробуванням для групи, оскільки різні думки та погляди можуть призвести до конфліктів та […]

Tanet
Tanet
02.11.2023
Як не вигоріти, коли навколо все палає?
Як не вигоріти, коли навколо все палає?

Поради кемп-лідерки БУР Анюти Карамзіної Анюта Карамзіна (бакалавр “Соціальна педагогіка” з профільним вивченням практичної психології, тренерка з волонтерського менеджменту)  Волонтерство — це благородна діяльність, що приносить користь іншим і власну задоволеність. Однак, на жаль, навіть найкращі наміри можуть вести до вигорання, особливо в умовах сучасного швидкого темпу життя та стресу. У цій статті ми розглянемо, […]

Tanet
Tanet
20.10.2023