Андрій Кузьмяк про програму менторства

Андрій познайомився з БУРом, навчаючись в Українському католицькому університеті. Потім взяв участь у БУР таборі в Заліщиках та Малині і зрозумів, що хоче продовжувати розвиватися у нашій спільноті.
Упродовж чотирьох років роботи в нашій команді, Андрій розвивав освітні проєкти, а влітку почав координувати програму менторства. Менторство – новий, але актуальний в Україні інструмент розбудови громадянського суспільства. Зараз наша спільнота налічує близько 300 учасників та учасниць – це люди з всіх регіонів України віком від 15 до 58 років, з різним життєвим і професійним досвідом.

Що зараз із програмою менторства?

З початком повномасштабного російського вторгнення ми змушені були призупинити програму. Практично всі учасники, які подалися на програму взимку, впродовж перших місяців війни активно волонтерили для забезпечення військових і гуманітарних потреб, тому рішення про відновлення програми доводилося відтерміновувати. Але після того, як війна ввійшла в більш стабільну фазу і почали з’являтися перші ознаки втоми у волонтерських середовищах, ми зрозуміли, що менторська підтримка може бути інструментом поновлення внутрішнього ресурсу. Тому вирішили почати третій сезон програми менторства.

Менторство передбачає парну роботу – менті працює у парі з ментором або менторкою. Про кількість, тривалість та формат зустрічей учасники домовляються індивідуально в парі. Команда БУР забезпечує технічний і методологічний супровід учасників, а методологічною роботою вже майже два роки займається експертка з розвитку менторських спільнот Анна Уварова, одна із засновниць Центр інноваційної освіти "Про.Світ".

Моє найголовніше відкриття в часі координування програми менторства БУР – це сила і швидкість, з якою незнайомі люди починають вибудовувати коло довіри і вливатися у спільноту активних будівничих країни. 

Ментор_ка – людина, яка готова підставити плече, вислухати, поставити правильні питання, поділитися досвідом вирішення кризових ситуацій. Багато хто з нас має таких людей у житті, але формалізоване менторство може зробити цей інструмент ефективнішим, завдяки усвідомленому підходу у роботі між ментор_к_ами та менті.

Ключовим словом, яке описує інструмент менторства є підтримка. Ми всі її потребуємо на різних етапах життя, а в часі війни така підтримка – це справа життя і смерті.

Я ніколи не був в Маріуполі. Після перемоги обов'язково проведемо спільну зустріч учасників менторської програми БУР на березі Азову.

Взимку на програму подали заявки відразу 4 ментори з Маріуполя і близько десяти учасників з інших тимчасово окупованих регіонів. Після звільнення цих територій ми обов'язково зберемося на наші традиційні випускні зустрічі в одному із міст, які прийняли головний удар в протистоянні з росією.

інші новини

Таборовий відділ на БУР-таборі. Три неймовірні історії
Таборовий відділ на БУР-таборі. Три неймовірні історії

Другий заїзд БУР-табору в Макарові особливий, бо на ньому всі ролі перемішались. Ті, хто їздив на БУР-табори під гордими назвами “кемп-лідери”, “адміністратори”, “майстри” стали звичайними волонтерами, а їхні ролі зайняли представники таборового відділу з офісу БУР. А все для того, щоб повернувшись до витоків, ті, хто менеджерить табори, змогли знов проникнутись його атмосферою, побачити най-найдрібніші […]

burchyk
burchyk
15.03.2023
“БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір”
“БУР – це спільнота, патріотизм, будівництво, жовтий колір”

Новим героєм рубрики #БУР_ний відгук став Богдан з Полтави, волонтер локальних волонтерських активностей та БУР-таборів, учасник програми менторства, хлопець, який долучив до волонтерства в БУРі свою сім’ю. Давай знайомитися! Скільки тобі років, чим займаєшся, звідки ти? Мене звати Богдан, мені 19, навчаюся в КПІ, я майбутній інженер-конструктор машинобудування, родом з Полтави. Чи волонтерив до БУРу? […]

burchyk
burchyk
19.01.2023
Три історії з довгострокового волонтерства
Три історії з довгострокового волонтерства

Привіт, читачу! Ми в БУР створюємо нову рубрику #бурний_відгук, де волонтери та учасники програм БУР будуть ділитися з тобою своїми враженнями та досвідом. Цього разу свої історії розповіли три волонтерки, які розвивають громади та себе завдяки 3-місячній програмі довгострокового волонтерства від БУР. Програма довгострокового волонтерства виникла в 2021 році з ідеї взаємного розвитку і підсилення […]

burchyk
burchyk
24.12.2022