Що таке БУР табір?

Коротко - про важливе.

Що робити на БУР таборі?

БУР табір складається з двох частин: волонтерської та культурно-освітньої. У першій половині дня ви працюєте на об'єкті, допомагаєте руками: будуєте, шпаклюєте, малюєте, копаєте. У другій половині: знайомитеся з людьми на таборі та місцевістю, куди ви приїхали. Екскурсії, сплави, мандри та лекції входять у цей перелік. Залежно від місцевості.

Загалом волонтери мають кілька вільних годин на день - все дуже насичено. Тому, наприклад, дистанційно працювати у вас не вийде.

А поїхати може будь-хто?

Так, але є одне обмеження - ваш вік має бути 18+.

Добре, а де саме відбуваються ці табори?

По всій Україні, де нема активних бойових дій. Прямо зараз БУР табори переважно займаються двома видами волонтерства. Перший - відновлення у населених пунктах, котрі якийсь час провели в окупації (ремонт частини ДСНС у Макарові, ремонт школи у Мотижині). Другий - облаштування просторів для життя людей, які втратили домівки через війну (гуртожиток у Дрогобичі, будинки у Демидівській ОТГ).

А скільки часу вони тривають?

Табори складаються від одного до п'яти заїздів. А заїзд складається з 7-10 днів. Ви можете подати заявку на один із заїздів.

Чи можна приїхати на 2-3 дні?

Ні. Програма табору розрахована на ту кількість дат, яка прописана в анонсі. Але ти можеш доєднатися до локальних активностей БУРу (БУРчики, БУР-толоки).

А можна приїхати на більше, ніж 10 днів одного табору?

Теж ні. Ми хочемо, щоб в одному таборі поволонтерила велика кількість різних людей. Тому робимо так, щоб на кожному заїзді був новий волонтерський склад.

А якщо я нічого не вмію робити?

Не біда. Це необов'язково. На таборах є кілька майстрів - людей, які фахово займаються різними будівельними роботами. Вони відповідають за цей процес на таборі й керують роботою. Якщо ви щось знаєте про цей процес - вам дадуть спеціалізованішу роботу. Якщо ні - вас навчать або дадуть займатися чимось простішим.

А де жити? А що їсти?

У населеному пункті, де відбувається обраний вами табір, буде де жити. Здебільшого для цього потрібні спальник та карімат - щоб спати на підлозі. Інколи - просто спальник, волонтери забезпечені матрацами.

З їжею все просто - вона буде. Тричі на день - організовано. Для більшої кількості прийомів їжі будуть смаколики.

Скільки це коштує?

400 гривень за всі дні. Ти оплачуєш 10 відсотків від свого перебування на таборі (загальна вартість - 4000 гривень, решту оплачуємо ми).

А доїзд до табору ви оплачуєте?

Так, ми віддаємо 100% вартості за плацкарт, електричку, 2 клас інтерсіті та автобус. І половину вартості - за купе та інтерсіті 1 класу. За блаблакар грошей не віддаємо.

Також ми допомагаємо з варіантами логістики.

Важливо, що кошти за квитки повертаються лише тоді, коли вони придбані на дату приїду та виїзду з табору.

Добре-добре, я їду. А що брати з собою?

Нижче орієнтовний список речей, які варто взяти з собою на табір. Залежно від табору та сезону, список може трохи змінюватися.

• Паспорт

• Спальник

• Карімат

• Одяг для роботи

• Звичайний одяг

• Кепка/шапка/капелюх/хустинка на голову

• Зручне взуття

• Засоби особистої гігієни

• Рушник

• Гумові тапочки в душ

Все більш детально вам пояснить адміністратор табору.

Скільки можна говорити? Куди заявку подавати?

Спокійно-спокійно. Ось тут посилання на форму - https://cutt.ly/7L2MrAd, де можна обрати локацію табору та зручні дати.

інші новини

Закохана у волонтерство: Історія про шлях Ангеліни та її кота Фіделя у БУР
Закохана у волонтерство: Історія про шлях Ангеліни та її кота Фіделя у БУР

Ангеліна пройшла через 11 таборів минулого сезону, 8 з яких вона провела як кемп — лідерка. В цій статті ми розповімо більше про її враження та підхід до волонтерства, що надихає. “Відкрила для себе те, що я легко можу працювати абсолютно з різними людьми. Кожен раз це маленький виклик — підбурити волонтерів та волонтерок до […]

Tanet
Tanet
04.11.2023
Командне рішення без бійки й заспокійливих
Командне рішення без бійки й заспокійливих

Іноді у житті нам доводиться зіштовхуватися з ситуаціями, коли потрібно прийняти колективне рішення. Будь то вибір події для відпустки, організація події або спільного проєкту, чи розв’язання інших проблем – всі ці ситуації мають щось спільне: потребу вибору. Але часто це може бути випробуванням для групи, оскільки різні думки та погляди можуть призвести до конфліктів та […]

Tanet
Tanet
02.11.2023
Як не вигоріти, коли навколо все палає?
Як не вигоріти, коли навколо все палає?

Поради кемп-лідерки БУР Анюти Карамзіної Анюта Карамзіна (бакалавр “Соціальна педагогіка” з профільним вивченням практичної психології, тренерка з волонтерського менеджменту)  Волонтерство — це благородна діяльність, що приносить користь іншим і власну задоволеність. Однак, на жаль, навіть найкращі наміри можуть вести до вигорання, особливо в умовах сучасного швидкого темпу життя та стресу. У цій статті ми розглянемо, […]

Tanet
Tanet
20.10.2023